Kościół Katolicki Mariawitów
Tak blisko i tak pięknie!
Długa Kościelna
Kościół Katolicki Mariawitów
Świątynia powstała na potrzeby parafii mariawickiej, która 1907 r. wydzieliła się z parafii katolickiej w Długiej Kościelnej. Po podziale mariawitów 1935 r. na Starokatolicki Kościół Mariawitów i Katolicki Kościół Mariawitów. Świątynia ta należy do tego drugiego kościoła, i stanowi jedyną świątynie tego wyznania poza klasztorem w Felicjanowie.
Neogotycka świątynia przypomina inne kościoły mariawickie budowane w tym okresie. Nad wejściem frontowym znajduje się wieżyczka z sygnaturką, a po obu stronach wejścia są wnęki z figurami św. Józefa i św. Franciszka z Asyżu.
Poznaj inne miejsca
Pomnik poświęcony kurierowi z czasów powstania 1863 r. Ludwikowi Walesiakowi
Pomnik został odsłonięty w 1993 r. w pobliżu domu, w którym mieszkał Ludwik Walesiak. Był on kurierem w czasie powstania…
Ruiny pałacu rodziny Łubieńskich
Pałac rodziny Łubieńskich został wzniesiony w stylu klasycystycznym, przez Jana Łubieńskiego jako rodowa rezydencja. Od czasów powstania styczniowego często zmieniał…
Dawny cmentarz żydowski
Cmentarz żydowski w Okuniewie został założony prawdopodobnie w XIX wieku. W okresie II wojny światowej został zdewastowany przez Niemców. W…
Głaz upamiętniający ofiary II wojny światowej
Głaz upamiętniający ofiary II wojny światowej odsłonięty w 1981 r. Poświęcony jest mieszkańcom ziemi okuniewskiej, poległym i pomordowanym w okresie…
Mogiła zbiorowa żołnierzy walczących w 1920 r. na cmentarzu parafialnym
Cmentarz parafialny w Okuniewie. Po prawej stronie głównej alei (bliżej kaplicy) znajdują się groby kilku żołnierzy polskich poległych w sierpniu 1920…
Kościół pw. św. Stanisława Kostki wybudowany w latach 1823-1835
Kościół św. Stanisława Kostki w Okuniewie pobudowany w latach 1823–1835 przez Jana Łubieńskiego, właściciela dóbr okuniewskich. Projekt jest przypisywany Chrystianowi…